Kolejny do pokera – zapowiedź IGAZI EMPIRE

Wczoraj wieczorem Jarek Ewertowski opublikował na grupie Warzone – Mutant Chronicles wiadomość która wzbudziła niemałe kontrowersje wśród starych graczy. Zapowiedziane zostało Igazi Empire – zupełnie nowa frakcja, której nie było w żadnej z poprzednich odsłon Warzone, Doom Troopera czy Mutant Chronicles.

1111111111111111111111111111

Nie tak dawno temu Modiphius był mocno krytykowany za wprowadzenie w Dark Edenie frakcji White Star, która w inwazyjny sposób zmieniała świat wykreowany przez Target Games. Złośliwi  wręcz sugerowali, że White Star powstało tylko po, by żona Chrisa Bircha (właściciela Modiphiusa) mogła mieć swoje alter-ego w postaci Carycy, albowiem sama ma rosyjskie pochodzenie. O ile teoria jest dosyć mocna, o tyle ciężko nie zauważyć pewnego podobieństwa między Panią Birch a Carycą White Stara. Tak czy inaczej sam nie zaliczam się do entuzjastów pomysłu i dużo chętniej zobaczyłbym Mroczny Raj podzielony pomiędzy Plemiona Ziemii.
Tymczasem Marshall Jones (odpowiedzialny za nowe tło fabularne) uspokaja graczy, że nowa frakcja, mimo że całkiem nowa, będzie absolutnie lore-friendly. Ponadto odpowiada na część pytań, którymi pracownicy Prodos Games zostali zasypani chwilę po opublikowaniu wiadomości.

22222222

(wolne tłumaczenie)

  1. Czemu zamiast tego nie wypuścicie brakujących Apostołów do Legionu Ciemności? Nad nimi cały czas pracujemy, ale ten kickstarter nie jest przeznaczony dla nich.
  2. Czemu zamiast tego nie wypuścicie brakujących oddziałów? Jest naprawdę niewiele jednostek, nad którymi nie pracujemy. Mniej niż 20 jednostek z całego zakresu.
  3. Czemu zamiast tego nie wypuścicie nowych bądź odświeżonych jednostek do istniejących frakcji? Mamy już ponad 40 nowych i wyrzeźbionych na nowo jednostek ze starych edycji klasycznego Warzone (po 4-5 na frakcję).
  4. Czemu Cartel nie otrzyma swojej własnej, grywalnej frakcji? Ponieważ oni są jak ONZ w świecie Mutant Chronicles. Oni w swoim założeniu są pod-frakcją, którą można wzmacniać swoje korporacyjne armie.
  5. Czemu nie wprowadzicie Plemion Ziemi? Ponieważ stanowią przymierze pod-frakcji i bardzo ciężko ich zbalansować. Już zaczęliśmy pracować nad tym, by byli grywalni, ale to trochę czasu zajmie.
  6. Czemu nie wprowadzicie White Stara? Co to jest White Star?
  7. Czym jest Igazi Empire? Są oni całkiem nową frakcją w WZR i zostali stworzeni w oparciu o obszar, którego fabuła gry jeszcze nie poruszała. Doskonale się wpasują do uniwersum Mutant Chronicles i nie będą się gryźć z obecnym fluffem.

A co Wy sądzicie o nowej armii? Jakie są Wasze nastroje? A gdybyście Wy musieli wprowadzić nową frakcję, to czym by ona była? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach – nawet tymi najbardziej kuriozalnymi. Najlepsze  pomysły zostaną opublikowane w kolejnym wpisie LCC.

Redaktor X –

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s